Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

09.08.2017

На празникот на Свети великомаченик и исцелител Пантелејмон и на Светите Седмочисленици, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.