Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

02.08.2017

На денот на споменот на светиот и славен пророк Илија, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.