Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

26.07.2020

Во седмата недела по Педесетница Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.