Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

18.07.2020

Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован ќе биде гостин на емисијата „Живе речи“ која ќе биде емитувана во живо на 19 Јули, недела, во 20.30 часот.

Емисијата ќе започне со Акатист на Пресветата Богородица Троерачица, за музичкиот дел ќе се погрижи г. Милош Николиќ, а модератор на разговорот ќе биде г. Марко Делиќ.

Емисијата ќе можете да ја проследите на следната локација: https://www.youtube.com/watch?v=zTwCNXCOhJM