Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

12.07.2020

На денот на прославата на Светите првоврховни апостоли Петар и Павел, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.