Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

12.07.2019

На празникот на Првоврховните апостоли Петар и Павел Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.