Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

03.07.2019

На денот на споменот на Св. Наум Охридски, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.