Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

07.07.2018

На денот на раѓањето на Св. Јован Пророк Претеча и Крстител, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.