Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

30.07.2017

Во осмата недела по Педесетница, која се совпадна со неделата на Отците на Шесте Вселенски Собори, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован присуствуваше на Литургијата и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.