Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

12.07.2017

На денот на споменот на првоврховните апостоли Петар и Павле, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.