Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

25.06.2023

Во третата недела по Педесетница Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.