Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

11.06.2023

Во неделата на Сите Светители, Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.