Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

15.06.2020

На денот на споменот на свешт.-мч. Еразмо Лихнидски, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.