Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

14.06.2020

Во неделата на Сите Светители, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован присуствуваше на Литургијата и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.