Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

07.06.2020

На Педесетница Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

После Литургијата беше отслужена Вечерната богослужба на Педесетница.