Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

23.06.2019

Во неделата на Сите Светители, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.