Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

16.06.2019

На денот на Светата Педесетница, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

По Литургијата беше отслужена и Вечерната на празникот со читање на коленопреклоните молитви.