Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

15.06.2019

На Задушница, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

По Литургијата направи помен за сите од века порано починати отци, браќа и сестри упокоени од Адама до денес.