Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

09.06.2019

Во неделата на св. отци од Првиот Вселенски Собор, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.