Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

17.06.2018

Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, во третата недела по Педесетница, служеше во параклисот Свети Нектариј Егински, во Скопје.

По прочитаното Евангелие, тој на насобраниот народ му се обрати со вдахновена беседа, а по Литургијата, верниците имаа можност да поразговараат со својот Архипастир.