Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

03.06.2018

Во неделата посветена на Сите Светители и на денот на споменот на светиот цар Константин и светата царица Елена, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

Во текот на денот прими група на поклоници од Јанина.