Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

11.06.2017

Во неделата на Сите Светители, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.