Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

04.06.2017

На Педесетница, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

По Литургијата беше отслужена Вечерна и прочитани молитвите за излевање на Светиот Дух на Црквата.