Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

28.05.2023

Во неделата на светите Отци на Првиот Вселенски Собор, Неговото Блаженство Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст, во Битола.