Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

06.05.2020

На денот на празникот на Св. вмч. Георгиј Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.