Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

03.05.2020

Во неделата посветена на Жените Мироносици, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.