Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

05.05.2019

На Томина недела, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован присуствуваше на Литургијата и проповедаше  во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.