Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

27.05.2018

На празникот на светата Педесетница, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола. По Литургијата беше отслужена Вечерната на Педесетница на која беа читани коленопреклоните молитви.