Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

26.05.2018

На Задушница пред Педесетница, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола. После тоа отслужи помен за упокоените.