Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

24.05.2018

На денот на споменот на светите равноапостолни Методиј и Кирил, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.