Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

20.05.2018

Во неделата на светите отци на Првиот Вселенски собор, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.