Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

07.05.2017

Во неделата на парализираниот, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.