Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

06.05.2017

На денот на споменот на св. вмч. Георгиј Победоносец, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.