Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

30.04.2017

Во неделата на мироносиците, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.