Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

21.03.2021

Во Неделата на православието, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

По Литургијата беше прочитан Синодиконот на православието.