Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

17.03.2021

Првата Претходноосветена Литургија, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован ја служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.