Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

14.03.2021

Во Сирната недела (на Прочка), Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

По Литургијата ја прочита молитвата за почеток на Светата Четириесетница.