Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

06.03.2021

На Задушница во Месопусната седмица, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован присуствуваше на Литургијата и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

По Литургијата отслужи помен за упокоените.