Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

15.03.2020

Во неделата на Св. Григориј Палама, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.