Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

11.03.2020

На 11 Март, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован беше присутен на Литургијата на претходноосветените дарови во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.