Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

08.03.2020

Во Неделата на православието, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

На крајот од Литургијата беше прочитан Синодиконот на православието.