Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

04.03.2020

Во првата среда од Светата Четириесетница, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован отслужи Претходноосветена Литургија во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.