Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

13.03.2019

Во првата среда од Светата Четириесетница, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован, отслужи Литургија на Претходноосветените дарови во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.