Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

02.03.2019

Во саботата на месопусната недела, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше Литургија и изврши помен на упокоените во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.