Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

01.03.2017

Првата Претходноосветена Литургија во светата четириесетница, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован ја служеше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.