Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

28.02.2021

Во Неделата на блудниот син, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополитот скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.