Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

21.02.2021

Во Неделата на митарот и фарисејот Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован беше присутен на Литургијата и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.