Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

12.02.2021

На денот на споменот на Светите Три Ерарси, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.