Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

03.02.2021

На денот на споменот на Св. Максим Исповедник, Неговото Блаженство, Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во параклисот посветен на Св. Максим Исповедник во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.

На крајот од богослужбата го благослови празничното коливо.