Pravoslavna Ohridska Arhiepiskopija

23.02.2020

Во неделата месопусна Архиепископот охридски и Митрополит скопски г.г. Јован служеше и проповедаше во Ставропигијалниот манастир Св. Јован Златоуст во Битола.